İstanbul

Avrupa Yakası

Her Gün : 24 Saat

24 Saat Kombi Servisi

Şimdi Ara

0537 737 9460

Garantili Servis

Hizmetlerimiz 1 Yıl Garantilidir

peteklerin havasi nasil alinir

Peteklerin Havası Nasıl Alınır

Peteklerin içerisinde bulunan su sürekli devir daim yaparak ortamın sıcak kalmasına imkân sağlar. Suyun eksik kaldığı sıralarda da hava ile dolarak istediğiniz kadar ısınmazsınız. Peteklerin havası nasıl alınır sorunuzun cevabını vermeye çalışacağız.

 

Peteklerin Havası Nasıl Alınır

Petekler kombinin en önemli parçaları arasındadır. Ortama sıcaklığı yayan bu parça toz ve kirden doğrudan etkilenir. Bu yüzden de zaman zaman bakım yapılması gerekir. Peteklerin içerisinde bulunan su sürekli devir daim yaparak ortamın sıcak kalmasına imkân sağlar. Suyun eksik kaldığı sıralarda da hava ile dolarak istediğiniz kadar ısınmazsınız. Peteklerin havası nasıl alınır sorunuzun cevabını vermeye çalışacağız.

 

Döküm Peteklerin Havası Nasıl Alınır

Peteklerin havası olduğu sürece istediğiniz sıcaklıkta ısınmaz, kombinin ayarını yükselterek daha fazla doğalgaz faturası ödemek durumunda kalırsınız. Sıklıkla karşılaştığımız kombi sorunları arasındadır. Çözümü oldukça basit ve pratiktir. Diğer kalorifer peteklerine göre daha geride kalan döküm peteklerin havası nasıl alınır derseniz kısaca açıklayalım. Döküm peteğin altında yer alan vanayı kapatarak işe başlanır. Üst vananın bulunduğu yerdeki civatayı gevşeterek pıs sesini duymanız yeterlidir. Peteğin havası böylelikle alınır ve daha düşük ayarda daha çok ısınabilirsiniz.

Kalorifer Petekleri Neden Hava Yapar

kalorifer peteginin havasi nasil alinir

kalorifer peteginin havasi nasil alinir

Kalorifer petekleri ısıtma sistemli bir yapıda olduğu için ve içerisi su ile dolu olduğundan zaman zaman su ve hava sıkışmalarına maruz kalır. İlk defa su doldurulacak kalorifer peteklerinin içerisinde görmediğiniz hava da vardır. Havanın olması peteklerin yeteri kadar dolmasına imkân vermediği için ısıtmaya engeldir. Suyun geçişine de izin vermediği için peteklere yeteri kadar su dolmaz. Kalorifer petekleri neden hava yapar derseniz bu tamamen teknik bir bilgi olduğu için uzman firmalardan yardım almanızda fayda vardır.

İlginizi Çekebilir  Kombi Çalıştığı Halde Petekler Isınmıyor

 

Petekler Neden Hava Yapar

İnternet üzerinden her konuda destek alabilmek artık günümüzde doğal karşılanmaktadır. Merak ettiğiniz her konuda cevap veren uzman firmaların resmi web siteleri vardır. Okuyarak ya da izleyerek her konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kombi kullanımının arttığı şu günlerde petekler neden hava yapar, doğalgaz tüketiminden nasıl tasarruf ederiz soruları arama motorlarında yerini aldı. Bu tarz tüm soruların cevaplarını alabileceğiniz birçok site vardır. Firmamız resmi web sitesinde yer alan hizmet bilgilendirme yazıları nasıl davranmanız gerektiği konusunda büyük avantaj sağlar.

Yerden Isıtma Sisteminin Havası Nasıl Alınır

Yerden ısıtma sistemlerinde radyatör olmadığı için hava yapma ihtimalleri daha azdır. Bakım ve tadilat sırasında hava yapan bu sistemler pürjör vanasından yapılır. Yerden ısıtma sisteminin havası nasıl alınır şeklinde yapacağınız araştırmalarda detaylı tüm bilgileri alacağınız resmi web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Comments are closed.
Kombi Servis Ekibi

Tüm müşterilerimize 7/24 Acil Servis sunuyoruz. 

Size hızlıca ulaşabilmek için Kombi Servis Ekibi Uzmanlarına güvenebilirsiniz. Her marka kombileriniz ve peteklerinizde olabilecek tüm problemleri tespit edip ve hızlı bir şekilde düzeltmek için en gelişmiş cihazları kullanıyoruz.

 

error: Content is protected !!