İstanbul

Avrupa Yakası

Her Gün : 24 Saat

24 Saat Kombi Servisi

Şimdi Ara

0537 737 9460

Garantili Servis

Hizmetlerimiz 1 Yıl Garantilidir

petekleri nasil temizlerim

Petekleri Nasıl Temizlerim

Petekleri nasıl temizlerim şeklinde yapacağınız araştırmalarda karşınıza bir sürü alternatifler çıkar. Bu alternatiflerden hangisini denerseniz deneyin peteklerinizin eski performansına dönmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Petekleri Nasıl Temizlerim

Petekler kombinin en önemli parçaları arasındadır. Kombinin yaydığı ısıyı ortama dağıtan petekler zaman zaman bakıma ihtiyaç duyar. Toz ve kire karşı dayanıksız olan petekler eğer bakımı yapılmazsa kısa sürede olukları kir dolacaktır. Dolan kir de sıcaklığı doğrudan etkileyecektir. Petekleri nasıl temizlerim şeklinde yapacağınız araştırmalarda karşınıza bir sürü alternatifler çıkar. Bu alternatiflerden hangisini denerseniz deneyin peteklerinizin eski performansına dönmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Petek temizliği ortamın ısısını korumanız ve iyi bir şekilde ısınabilmeniz için oldukça önemlidir. Petek temizliği neden önemlidir derseniz de ısınmanız doğrudan peteklere bağlıdır. Ortamın ısısını yayan önemli parçalardan birisidir. Kirli olduğu sürece istediğiniz şekilde ısınamaz, ısınmak için kombi ısısının ayarını yükseltir buna bağlı olarak da daha fazla doğalgaz faturası ödemiş olursunuz. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için de petek temizliğini alanında uzmanlaşmış firmalara yaptırmanız gerekir.

Evde Petek Temizliği Nasıl Yaparım? 

petek temizligi neden onemlidir

petek temizligi neden onemlidir

Evde petek temizliği yapabilmeniz için profesyonel bir cihaza bir de temizleme kimyasallarına ihtiyacınız vardır. Evde petek temizliği nasıl yaparım sorusunu yine de kendinize soruyorsanız öncelikle kalorifer tesisatında bulunan pis suyu boşaltmanız gerekir. Ardından olması gereken su basıncını kalorifere yükleyerek kombinizin temizliğini yapabilirsiniz. Daha profesyonel bir temizlik istiyorsanız da firmamızdan destek almanız gerekir.

İlginizi Çekebilir  Petek Temizligi

Peteklerin İçini Nasıl Temizlerim

Peteklerin içleri zamanla toz ve kir ile birlikte dolar. Dolan petekler de istediğiniz şekilde ısıtmaz. Bu yüzden kombi bakımı sırasında petek temizliği de yaptırmanız gerekir. Peteklerin içini nasıl temizlerim diye düşünüp para ödemekten çekiniyorsanız bu işlemin mümkün olmadığını da bilmelisiniz. Peteklerin içini temizleyen profesyonel cihazlar vardır. Bu cihazlar petek içlerinde biriken tüm kir ve kalıntıları detaylı bir şekilde temizler. Petekleriniz eski performansına kavuştuğu gibi düşük derecede daha uzun süre ısınabilirsiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği için firmamız genellikle banyo ya da mutfağı tercih eder. Peteklerin içerisine biriken pis su bu noktalardan boşaltılır. Boşaltma sırasında tercih ettiğimiz kimyasallar da tortuları derinlemesine temizler. Ardından temiz suyu peteklerinize gönderip petek temizliğinizi sonlandırırız. Petek temizliği nasıl yapılır sorunuzu firma yetkililerimiz ile de görüşebilir hizmetimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Comments are closed.
Kombi Servis Ekibi

Tüm müşterilerimize 7/24 Acil Servis sunuyoruz. 

Size hızlıca ulaşabilmek için Kombi Servis Ekibi Uzmanlarına güvenebilirsiniz. Her marka kombileriniz ve peteklerinizde olabilecek tüm problemleri tespit edip ve hızlı bir şekilde düzeltmek için en gelişmiş cihazları kullanıyoruz.

 

error: Content is protected !!