İstanbul

Avrupa Yakası

Her Gün : 24 Saat

24 Saat Kombi Servisi

Şimdi Ara

0537 737 9460

Garantili Servis

Hizmetlerimiz 1 Yıl Garantilidir

Petek Temizleme

Petek Temizleme

Petek temizleme özellikle kış aylarına gireceğimiz şu günlerde çok önemlidir. Daha iyi ısınmak, düşük enerji tüketimi yapmak ve petekleri daha uzun süre kullanabilmek için petek temizliği her yıl bir defa yapılması gerekir. Biz de firma olarak peteklerinizi en iyi şekilde temizliyoruz. Çok uygun kampanyalı petek temizleme hizmetlerimiz sayesinde kışa hazırlıklı girebilirsiniz.

Temizlenmeyen petekler düşük ısı verecek ve kış boyu verim alamayacaksınız. Peteklerin içerisinde biriken kurum, toz ve benzer pisliklikler daha fazla enerji tüketmenize neden olacaktır. Bu da yüksek faturaların her ay karşınıza çıkması anlamına gelecektir. Bunun dışında her yıl düzenli olarak temizlenmeyen petekler paslanma ve dolayısıyla da uzun vadede çürüme riski ile karşı karşıya kalacaktır. Bunu önlemek için de petek temizliği yaptırmanız çok faydalı olacaktır. Firmamız alanında uzman personelleri ile peteklerinizi, kombinizi ve kombi tesisatınızı titiz bir şekilde temizlemektedir.

Petek Temizlemenin Isınmaya Faydaları

Petekleri Temizletmenin Isitma Sistemine Faydalari

Petekleri Temizletmenin Isitma Sistemine Faydalari


Petek temizlemenin faydaları saymakla bitmez. Özellikle ısınmaya çok faydası olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Petek temizliği her dairede yılda en az bir defa yapılmak zorundadır. Bu konuda ülkemizde halen yeteri kadar bilinçlenme olmamıştır. Özellikle Avrupa ülkelerinde enerji tasarrufu yapmak için bu tür işlemler zorunlu kılınmıştır. Firma olarak müşterilerimize petek temizlemenin ısınmaya faydaları hakkında düzenli olarak bilgiler vermeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin bütçelerini zorlamadan en uygun kampanyalarla petek ve kombi temizleme hizmeti veriyoruz.

Firmamızın personel ve işçilik kalitesi oldukça iyidir. İşinin uzmanı elemanlarımız petek, kombi ve tesisat temizliğini en iyi şekilde yapmaktadır. Evlerinize gönderdiğimiz personellerimiz hem size, hem de çevrenize karşı son derece saygılı davranmaktadırlar. Evlere girerken galoş kullanmakta ve aynı zamanda sessiz bir şekilde kimseyi rahatsız etmeden çalışmaktadırlar.

Peteklerin temizlenmesi sonucu ısınma verimliliği çok artmış olacaktır. Kombinizi düşük derecede yaksanız bile, maksimum seviyede ısı elde edebilmiş olacaksınız. Bu sayede kış boyu konforlu bir sıcaklık seviyesi yakalamış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

 

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işi firmamızın uzmanlık alanına girmektedir. Geniş bir hizmet alanına sahip olan firmamız peteklerinizi en iyi şekilde temizlemektedir. Bu noktada akıllara petek temizleme nasıl yapılır sorusu gelebilir. Gelişen teknoloji petek temizleme işinde kullanılmaktadır. Bilinen eski yöntemlerin dışında en yeni teknolojilerle petekleriniz temizlenmektedir.

Petek temizleme işleminde kombi tesisatından kompresör yardımıyla hava ve kimyasal ilaç basılmaktadır. Kullanılan kimyasal ilaç tesisata, kombiye ya da peteklere kesinlikle zarar vermemektedir. Kombinin bitiminden basılan hava ile tahliye borusundan petek ve tesisatlarda her türlü pislik boşaltılır. Bu alanda peteklerin iç kısırmları da yıkanmış olur. Hem hava, hem de temiz su verilen petekler temizlenmiş olur.

Peteklerin havaları da bu işlemler sırasında alınmış olur. Temizliği yapılan petekler kış boyu daha iyi ısıtacak ve aynı zamanda daha az enerji tüketecektir. Böylelikle hem konforlu bir kış geçirecek, hem de daha az fatura ödemiş olacaksınız. Enerji tüketimi gerek doğalgaz, gerekse de elektrik faturalarına olumlu yansıyacaktır. Firmamızın sunmuş olduğu bu hizmetlerden siz de faydalanabilir ve daha karlı çıkabilirsiniz.

Petek Temizligi Neden Yaptirilmali

Petek Temizligi Neden Yaptirilmali

Petek Temizliği Neden Yaptırılmalı?

Petek temizliğinin neden yaptırılması gerektiği hakkında hemen herkes fikir sahibi olmuş oldu. Konuyu biraz daha açarak sizleri aydınlatmak istiyoruz. Özellikle petek temizliği neden yaptırılmalı diye halen merak edenler varsa yazımızı okumaya devam edebilir. Enerji ve ısı ürünlerinde en önemli unsur verimliliktir. Gerek kombiniz, gerekse petekleriniz zaman içerisinde kirlenmekte ve yıpranmaktadır. Bunun soncu da verimlilik minimum seviyeye inmektedir. Verimliliği arttırmanın yolu çok basittir.

Her yıl düzenli olarak temizlik ve bakım yaptırılması halinde ısı verimliliğiniz çok yükselmiş olacaktır. Bunun dışında temizliği yapılan petek ve kombiniz daha az enerji sarfiyatı yapacaktır. Bu da faturalarınızın kış boyu daha az düzeyde gelmesi anlamına gelmektedir. Bir diğer önemli unsur da beklenmedik zamanlarda ortaya çıkabilecek arızaların önüne geçmektir.

Özellikle kış aylarında hava şartlarının da etkisiyle kombi arızaları sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun temel nedenlerinden biri de kombi bakımı ve temizliğinin yapılmamış olmasıdır. Firmamızın sunmuş olduğu hizmet kapsamında kombi içerisinde parçalar da kontrol edilmektedir. Özellikle filtreler temizlenerek bazı arıların önüne geçilmektedir. Kış aylarında kombinizin arızalanmaması demek hem üşüyeceğiniz, hem de çok daha yüksek maliyetlere katlanacağınız anlamına gelmektedir.

petek temizleme fiyatlari

petek temizleme fiyatlari

Petek Temizleme Fiyatları ?

Petek temizleme fiyatları petek sayısına göre ve peteklerin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Yeni peteklere yapılan temizleme işlemleri eski demir peteklere göre daha kolay olurken, aynı anda birden fazla binada temizlik yapılması istenmesi durumunda haliyle fiyatlar daha aşağı çekilir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı

Tüm bu bilgilerden sonra petek temizliğinin hangi zamanda yapılması gerektiği konusuna değinmek istiyoruz. Özellikle petek temizliği ne zaman yapılmalı diye merak edenler yazımızın son bölümünü okuyabilirler. Petek temizliği için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Esasında hem yaz, hem de kış aylarında petek temizliği yaptırabilirsiniz. Firma olarak bizim önerimiz ilk bahar ve yaz aylarında yaptırmanız olacaktır. Peteklerin kışın ardından ilk bahar ya da yaz aylarında temizletmeniz kışa hazırlıklı girmeniz anlamına gelecektir.

Kışın ortasında bu tür işlerle uğraşmak yerine peteklerinizi öncesinden temizletmenizi tavsiye ediyoruz. İlk bahar ya da yaz aylarında petek temizliği yaptırmamış olanlar ise Eylül ve Ekim aylarında yaptırmalıdırlar. Özellikle havalar soğumadan ve soğuk kış günleri kapıya dayanmadan peteklerin temizliği yaptırılmalıdır. Firma olarak yılın 12 ayı hizmetinizde olmaya devam ediyoruz.

Haftanın 7 günü bizi arayabilir ve petek temizliği hizmeti talep edebilirsiniz. Firmamız sizden gelen talep doğrultusunda gerekli planlamayı hemen yapmaktadır. Sizin de uygun olduğunuz gün ve saatte evinize gelerek detaylı bir şekilde temizleme hizmeti vermektedir. Petek temizleme hizmetimiz kapsamında peteklerinizin temizliği yapılırken aynı zamanda kombi bakımı ve temizliği de yapılmış olacaktır. Bunun yanında evinizin doğalgaz tesisatı da titiz bir şekilde yetkili personellerimiz tarafından temizlenmiş olacaktır.

 

 

Kombi Servis Ekibi

Tüm müşterilerimize 7/24 Acil Servis sunuyoruz. 

Size hızlıca ulaşabilmek için Kombi Servis Ekibi Uzmanlarına güvenebilirsiniz. Her marka kombileriniz ve peteklerinizde olabilecek tüm problemleri tespit edip ve hızlı bir şekilde düzeltmek için en gelişmiş cihazları kullanıyoruz.

 

error: Content is protected !!