İstanbul

Avrupa Yakası

Her Gün : 24 Saat

24 Saat Kombi Servisi

Şimdi Ara

0537 737 9460

Garantili Servis

Hizmetlerimiz 1 Yıl Garantilidir

petek-temizleme

Petek Temizleme

Isıtma sistemi için bir Petek Temizleme ve Yıkama, ısıtma sisteminiz için bir servis gibidir. Kombinizi servis ederken, sadece gaz veya yağ kazanı iç bileşenlerine bakılıyor. Bir radyatör temizleme makinesi ile kazanların ısı değiştiricileri de dâhil olmak üzere tüm ısıtma sistemini temizleyecektir.

Petek Temizleme ve Yıkama

petek temizleme ve yıkama

petek temizleme ve yıkama

Isıtma sistemi için bir Petek Temizleme ve Yıkama, ısıtma sisteminiz için bir servis gibidir. Kombinizi servis ederken, sadece gaz veya yağ kazanı iç bileşenlerine bakılıyor. Bir radyatör temizleme makinesi ile kazanların ısı değiştiricileri de dâhil olmak üzere tüm ısıtma sistemini temizleyecektir.

Bunları temizlemek, tüm ısıtma sisteminin verimliliğini azaltan kireç, çamur veya kireç birikintilerini giderecektir. Peteklerinizde kireç, soğuk noktalara neden olur ve radyatörün dışarıya bıraktığı ısı miktarını azaltır. Bir pompadaki kireç, pompa üzerinde ek yıpranma ve gerilmeye neden olacak ve sonunda çalışmayı durduracaktır. Bu, tüm ısıtma sisteminizin çalışmasını durduracaktır. Kazanlarınızın ısı eşanjörlerinde kireç birikmesi, yeni olduklarından daha az ısı üretmelerine neden olacaktır.

Temizleme kimyasalları, tüm ısıtma sistemi boruları ve radyatörleri ve silindiri içini ve çevresini temizleyecektir. Petek temizleme işlemini bitirdiğimizde, ısıtma sisteminize bir sistem inhibitörü gireceğiz. Bu, gelecekteki kireç, çamur veya kireç oluşumunu geciktirecektir.

Çok sayıda ısıtma sistemi sorununu çözmek için faydalı olsa da, tüm ısıtma sistemlerinde bir güç akışı gerekli değildir.

 

Petekleri Temizletmenin Isıtma Sistemine Faydaları?

Petekleri Temizletmenin Isitma Sistemine Faydalari

Petekleri Temizletmenin Isitma Sistemine Faydalari

 •     Radyatör su siyahı veya demir oksit çamurunun çıkarılması.
 •     Isıtma sisteminiz ısınırsa.
 •     Radyatörlerin ortasında soğuk lekeler varsa.
 •     Kazanınızdan sıra dışı sesler.
 •     Tekrarlanan pompa arızaları.
 •     Radyatörler sık ​​sık hava tahliyesi yapılmalıdır.
 •     Radyatör gövdesindeki sızıntı deliği deliği.
İlginizi Çekebilir  Peteklerin Havası Nasıl Alınır

 Kombimi Değiştirmek İstiyorum, Petekleri Temizlemeye Gerek var mı?

Kombi imalatçıları, eski ve kirli ısıtma sistemlerinin yeni bir kazanı monte etmeden önce bir mutlaka peteklerinizi temizletmeniz önermektedir.

Petek Temizleme Esnasinda Yapilan Asamalar Nelerdir

Petek Temizleme Esnasinda Yapilan Asamalar Nelerdir

Eğer kazanınızı değiştirirsek veya aynı zamanda bir güneş sistemi kurarsak, ısıtma sisteminizi yine de temizlenmesi gerektiğini lütfen unutmayın.

Petek Temizleme Esnasında Yapılan Aşamalar Nelerdir?

 1. Güç çalkalama makinesi, ısıtma sistemine, pompa kaplinlerine, radyatör bağlantılarına veya ısıtma sisteminizde en mantıklı olan yere bağlanır.
 2. Radyatörleri yıkama, su ve kimyasalları yüksek hızda ısıtma sistemi ile pompalayarak, zararlı korozyon birikintilerini gevşetmek ve harekete geçirmek ve onları hareket eden suda askıya almak için çalışır. İşlem temizleme kimyasalları kullanılarak geliştirildi.
 3. Borularda ve rampalarda türbülans yaratan bir akış ters cihazı, “harekete geçirme” ye yardımcı olur ve tıkanıklığı gevşetir.
 4. Isıtma sisteminizdeki kirli su, temiz su ile değiştirilir ve yerel bir drenaja gönderilir. Radyatörleri yıkama işlemi sırasında, radyatörler, makinenin tüm çıkışını, her radyatöre birer birer yönlendirerek tek tek temizlenir.
 5. Güç akışı tamamlandığında, ısıtma sisteminiz daha fazla birikmeyi önlemek için temiz su ve inhibitör ile doldurulur.
 6. Manyetik bir ısıtma sistemi filtresi de takabiliriz. Bu, ısıtma sistemindeki gelecekteki demir oksit ve manyetik kalıntıları yakalayacaktır. Bu konuda detaylar için bize sorun.

Petek Temizleme Ne Kadar Sürer?

Petek temizleme standart bir ev için genellikle 2 saat sürer.

İlginizi Çekebilir  Petek Temizligi

Petekleriniz de çıkabilecek muhtemel problemler için lütfen 0537 737 94 60 numaralı telefon üzerinden bizimle iletişime geçiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombi Servis Ekibi

Tüm müşterilerimize 7/24 Acil Servis sunuyoruz. 

Size hızlıca ulaşabilmek için Kombi Servis Ekibi Uzmanlarına güvenebilirsiniz. Her marka kombileriniz ve peteklerinizde olabilecek tüm problemleri tespit edip ve hızlı bir şekilde düzeltmek için en gelişmiş cihazları kullanıyoruz.

 

error: Content is protected !!