İstanbul

Avrupa Yakası

Her Gün : 24 Saat

24 Saat Kombi Servisi

Şimdi Ara

0537 737 9460

Garantili Servis

Hizmetlerimiz 1 Yıl Garantilidir

kombinin filtresi nasil temizlenir

Kombinin Filtresi Nasıl Temizlenir

Kombinin filtresi nasıl temizlenir bu konu tamamen teknik bir konu olup alanında uzman firmalarca yapılması gereken bir temizliktir. Standart olarak en az bir en fazla iki defa kombi bakımı sırasında temizlenerek kombi kullanım süresini uzatabilirsiniz.

 

Kombinin Filtresi Nasıl Temizlenir

Kombinin tesisat parçalarından olmamasına rağmen ciddi bir öneme sahip bir parçadır. Kombinin giriş borularının yanında bulunan ve uzman firmalardan tarafından temizlenmesi gereken bir aparattır. Kombinin filtresi iki ayrı parçadan oluşur. Bu parçalardan birisi kombiye soğuk su girişini, diğeri de kalorifer dönüş borusu filtresidir. Her birinin görevi farklı olsa da hiç durmadan 7/24 çalışarak ihtiyaçlarımızı karşılayan önemli parçalardır. Tıkanıklık yaşanmaması için de kombi bakımı sırasında temizlenmelidir. Kombinin filtresi nasıl temizlenir derseniz bu konu tamamen teknik bir konu olup alanında uzman firmalarca yapılması gereken bir temizliktir. Standart olarak en az bir en fazla iki defa kombi bakımı sırasında temizlenerek kombi kullanım süresini uzatabilirsiniz.

Kombinin Filtreleri Nasıl Temizlenir

Kombi filtrelerinin temizlenmesi kombiye yabancı cisimlerin giderek arızaya yol açmasını engeller. Temizlendiği sürece petekler istediğiniz ısıda sıcaklığını uzun vadede koruyabilir. Kombinin filtrelerini düzenli temizlenmesi aynı zamanda doğalgazdan tasarruf edebilmeniz hususunda da büyük bir avantajdır. Bu yüzden kombi filtrelerinin temizliğine her kullanıcı dikkat etmek zorundadır. Kombinin filtreleri nasıl temizlenir derseniz de aslında kolay bir işlem gibi gelse de yine uzmanlık gerektirir. Ufak tefek püf noktaları ile kombinizin performansını istediğiniz seviyeye getirebiliriz. Öncelikle kombi filtresinde bulunan iki vana kapatılır. Kombinin suyunu boşalttıp kombinin basıncını düşürmek filtre temizliği sırasında dikkat ettiğimiz konular arasındadır. Bundan sonra açılan vananın bulunduğu noktalar detaylı bir şekilde temizlenir. Temizlik sırasında kimyasal kullanmak kesinlikle yasaktır. Kimyasallar kombiyi daha kolay bozabilen etkenler arasındadır. Temizlenen vanalar yerine takılır. ardından su basıncı 1,5-2 bara getirilir. Peteklerinize ulaşan su ortamı ısıtmanız için yeterlidir.

İlginizi Çekebilir  Doğalgaz Ayarı Nasıl Yapılır

 

Kombinin Altındaki Filtresi Nasıl Temizlenir

Kombi bakımları sırasında atlamadığınız parçalar arasında olan kombi filtreleri tıkandığı zaman birçok arıza ve ısınma sorunlarını da beraberinde getirir. Bu yüzden kombi bakımı hizmeti alacağınız firmadan bu işlemi de talep etmeniz kombinizin performansı açısından daha büyük avantajdır. Firmamıza kombinin altındaki filtresi nasıl temizlenir diye başvurursanız doğrudan sizi sonuca götürür. Kısa zamanda pratik yöntemler ile kombi filtrelerinizi temizleyerek düşük tüketim ile iyi derecede ısınmanıza olanak sağlar.

Comments are closed.
Kombi Servis Ekibi

Tüm müşterilerimize 7/24 Acil Servis sunuyoruz. 

Size hızlıca ulaşabilmek için Kombi Servis Ekibi Uzmanlarına güvenebilirsiniz. Her marka kombileriniz ve peteklerinizde olabilecek tüm problemleri tespit edip ve hızlı bir şekilde düzeltmek için en gelişmiş cihazları kullanıyoruz.

 

error: Content is protected !!