İstanbul

Avrupa Yakası

Her Gün : 24 Saat

24 Saat Kombi Servisi

Şimdi Ara

0537 737 9460

Garantili Servis

Hizmetlerimiz 1 Yıl Garantilidir

kombinin fazla suyu nasil bosaltilir

Kombinin Fazla Suyu Nasıl Boşaltılır

Kombinize fazla su basınca ne yapacağınızı bilmiyor ya da kombinin fazla suyu nasıl boşaltılır diye merak ediyorsanız yazımızı okuyunuz.

Kombinin Fazla Suyu Nasıl Boşaltılır

Doğalgazdan kaynağı alan kombiler kullanıcıların müdahale etmesi ile zaman zaman arızaya geçer. Kombi bakımlarını kendi çapınızda yaparken fazla su basarak mevcut su barının daha üstüne çıkar; kombinin su akıtmasına ya da arızaya geçmesine neden olursunuz. Kombi ile ilgili arızaları kendi çapınızda yapmaya çalışmanız daha büyük sorunları da beraberinde getireceği için herhangi bir arıza durumunda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Kombinize fazla su basınca ne yapacağınızı bilmiyor ya da kombinin fazla suyu nasıl boşaltılır diye merak ediyorsanız firmamızı arayarak destek alabilirsiniz.

 

Kombi Su Basıncı Nasıl Düşürülür

kombi su basinci nasil durusulur

kombi su basinci nasil durusulur

Kombi basıncı yükseldiği zaman kombinin parçaları doğrudan etkilenerek arızaya yol açar. Mevcut seviyeden daha yüksekte ise emniyet ventili açılıp su tahliye edilmeye başlar. Bu da kombinize ciddi anlamda zarar verir. Kombi su basıncı nasıl düşürülür derseniz tahliye vanasını açabilirsiniz. Tahliye vanası kombinin altında yer alan doldurma musluğuna benzer bir parçadır. Bunu açtığınız zaman direk su tahliye edilecek ve su basıncı düşecektir. Bunun dışında kombi cihazınıza en yakın kalorifer peteğinin havasını alarak da su basıncını düşürebilirsiniz. Bu işlem biraz uzun olduğu için tahliye vanası daha çok tercih edilir.

İlginizi Çekebilir  Kombi Arızaları Nelerdir

Kombinin Suyu Nasıl Boşaltılır

Kombinize fazla su basınca petekler suyu tahliye edemeyeceği için yeteri kadar ısınmaz. Bunun dışında fazla su vanaların bulunduğu noktadan akmaya başlar. Kombinin suyu nasıl boşaltılır adlı yazımızda evde müdahalenin nasıl yapılacağını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Kombinin su basıncı maksimum 1,5 bar olmak zorundadır. 1,5 barın üzerinde bir su varsa kombiniz su akıtmaya başlar. Tahliye edilemeyen su daha büyük arızaları da beraberinde getirir. Kombinin altında bulunan su vanasını açarak barın 1,5 seviyeye gelmesine dikkat ederek suyu boşaltabilirsiniz. Suyun tamamını boşaltmamaya dikkat etmeni gerektiğini de unutmayın. 1,5 seviyesine gelen su belli bir süre sonra ısınacaktır.

 

Kombi Su Boşaltma

Kombi tesisatında fazla suyun olması sistem basıncının artmasına buna bağlı da olarak da ciddi arızalara neden olur. 1,5-2 barın üzerindeki kombi su boşaltma işlemi tahliye vanası ile yapılır. Kalorifer peteklerinizdeki tahliye müşürünü de kullanarak suyu boşaltabilirsiniz. Bu işlemlerin tamamını doğrudan evde yapabileceğiniz gibi firmamızı arayarak da yaptırabilirsiniz.

 

 

Comments are closed.
Kombi Servis Ekibi

Tüm müşterilerimize 7/24 Acil Servis sunuyoruz. 

Size hızlıca ulaşabilmek için Kombi Servis Ekibi Uzmanlarına güvenebilirsiniz. Her marka kombileriniz ve peteklerinizde olabilecek tüm problemleri tespit edip ve hızlı bir şekilde düzeltmek için en gelişmiş cihazları kullanıyoruz.

 

error: Content is protected !!