İstanbul

Avrupa Yakası

Her Gün : 24 Saat

24 Saat Kombi Servisi

Şimdi Ara

0537 737 9460

Garantili Servis

Hizmetlerimiz 1 Yıl Garantilidir

kombinin basinci neden duser

Kombinin Basıncı Neden Düşer

Kombinin basıncı neden düşer, kombi suyu neden eksiltir sorununuza karşılık cevabı firmamızı arayarak ya da resmi web sitemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Kombinin Basıncı Neden Düşer

Kombiler sıcak su ihtiyacımızı ve ısınmamızı sağlayan, oldukça da hassas bir sisteme sahip cihazlardır. Bu yüzden de bakımlarının düzenli yapılması uzun vadede bir kullanım için oldukça önemlidir. Her elektronik cihazın zaman zaman verdiği arızalar kombi kullanırken de yaşanır. Daha büyük sorunlar ile karşılaşmamak ve uzun vadede kombi kullanımı yapabilmeniz için kombi bakımlarına önem vermeniz gerekir.

Kombi arızaları her markaya göre değişkenlik gösterir. Kimi markalar arızalara direnç gösterirken kimi markalar da daha dayanıksızdır. Kombi arızalarında sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan birisi de kombi basıncının düşmesidir. Bilindiği üzere kombi basıncının 1,5 bar olması gerekir. Bazı kombilerde bu seviye 2 olurken genellikle 1,5 ideal kombi basıncıdır. Kombi basıncı arızadan kaynaklı düşüş gösterip ısınma, sıcak su ve ocağa gelen gazdan mahrum kalmanıza da neden olur. Kombinin basıncı neden düşer sorununuza karşılık cevabı firmamızı arayarak ya da resmi web sitemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Kombi Suyu Neden Eksiltir

Normal şartlarda çalışan bir kombinin suyunun eksilmesi 2-3 ayda bir oluyorsa bu normaldir ve müdahale gerektirmez. Düştüğü takdirde su vanasını açarak 1,5 bara getirmek yeterlidir. Eğer ki sıklıkla kombi suyu eksiliyorsa, kombi su akıtıyor ciddi bir sorun olabilir. Kombi suyu neden eksiltir diye sorarsanız birden fazla nedeni olabilir. Firmamıza bu sorundan dolayı gelirseniz önceliğimiz düşme sıklığını size sormak olur. Ardından su tesisatını kontrol ederek sorunun kaynağını bulmaya çalışırız. Genellikle tesisatın çatlak olması sebebi ile su eksilir. Bunun dışında eşanjörde ufak bir çatlak varsa bu da suyu eksiltir. Eşanjörde çatlağın olması biraz zor fark edilir. Çünkü bu noktada bulunan su buharlaşacağı için sorun tespit edilmesi zordur. Termal kamera ile sorunu tespit edip müdahale edebilmek daha kalıcı sonuçlar için önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Kombi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Kombi Suyu Neden Azalır

Kombi kullanıcılarına aslında çok iş düşer. Kombi bakımlarını düzenli yaptırması, arıza durumunda müdahale etmek yerine uzman bir firma görüşülmesi yapılacak adımlardan sadece bir kaçıdır. Kombi suyu neden azalırşeklinde araştırma yapmak yerine alanında uzman firmadan teknik destek almak kalıcı sonuçlar için önemlidir.

— 1 Comment —

Comments are closed.
Kombi Servis Ekibi

Tüm müşterilerimize 7/24 Acil Servis sunuyoruz. 

Size hızlıca ulaşabilmek için Kombi Servis Ekibi Uzmanlarına güvenebilirsiniz. Her marka kombileriniz ve peteklerinizde olabilecek tüm problemleri tespit edip ve hızlı bir şekilde düzeltmek için en gelişmiş cihazları kullanıyoruz.

 

error: Content is protected !!