İstanbul

Avrupa Yakası

Her Gün : 24 Saat

24 Saat Kombi Servisi

Şimdi Ara

0537 737 9460

Garantili Servis

Hizmetlerimiz 1 Yıl Garantilidir

Kombi Montajı

Kombi Montajı

Kombi montajı da evinizde birçok eşyanızı montajladığınız gibi önem göstererek itina ile yapılması gereken en önemli işlerden biridir. Bu durumda, kombi montajının yapılması için gerekli ön işlemlerden geçerek, planlı bir şekilde montajlanmalıdır. Doğalgazda tasarruf etmek için montajın düzenli orantılı bir şekilde yapılması gereklidir. Montaj yapılacağı yerin uyumlu olması gereklidir. Tesisat hatlarının bağlı olduğu sıcak ve soğuk su bağlantılarıyla uygulamaya geçilmektedir. Montaj sırasında, iki vana ve iki partikül filtre kullanılır. Kombi montajı için, kombi montajı kılavuzlarından yardım alınmalıdır. Kombinin yerleştiği yerin duvar ile kombi arasındaki mesafe montaj için önemli bir kriterdir. Mesafeler kombi montaj kılavuzunda kontrol edilerek yapılmalıdır. Atık gaz ekipmanları için belirtili olan mesafelerin de göz önünde bulunması gereklidir.

Kombi Montajı Nasıl Yapılır

Kombi montajı yapılacak yerin düzenli olması için çıkan şablonlara göre yapılmalıdır. Şablonların duvara sabitleyerek duvarda kombi montajını düzenli şekilde yerleşmesi için delme işlemi olan yerleri duvardan işaretlenir. İşaretlendikten sonra matkap ile delinerek işlem yapıldıktan sonra askı sacını vidalayarak montaj işlemi devam eder. Baca montaj kontörlünü de yaptıktan sonra baca adaptörünü kombi üzerine yerleştirerek sabit hale getirilir. Bu işlemler kontrollü bir şekilde ritim ve düzenle yapılmaktadır. Kombi montajında bacanın doğru yerleştirilmesi çok önemlidir. Sızdırmazlık sağlanacak şekilde montaj yapılmalıdır. Kılavuzda belirtilen baca ölçü limitlerine göre dikkatle yapılmalıdır. Bir metreden uzun baca borusu için, mutlaka kelepçe ya da sabitleyici ürün kullanılmalıdır. Gaz dağıtımı şirketlerinin iç tesisat şart namelerindeki koşullara uygun montaj yapılmalıdır. Kombinin alt bağlantılarının yapılmasıyla vana filtre ve gaz bağlantısının montajı kılavuzuna göre yapılmalıdır.

 

kombi montaji

kombi montaji

Gaz fleksi kombiye bağlanmadan önce araya mutlaka klingrit conta takılmalıdır. Bağlantılar yapılırken ısıtma hattı, gidiş ve dönüş hatları soğuksu hatları için gaz vanaları kalorifer hattı için filtre ve vana kullanılması tavsiye edilir. Filtreler, kombiye ve tesisata zarar verecek tortuları tutarak kombinin ömrünün uzamasını sağlayacaktır. Kombi montajının elektrik bağlantısının yapılması için iki amperlik sigorta gereklidir. Bağlantıları yapılmış kombi arasındaki elektrik bağlantılarını kombiyi devreye almaya gelen yetkili kişi tarafından yapılır. Diğer önemli husus olan doğru topraklama hattının yapılmış olmasıdır. Hattının kontrollü bir şekilde yapılmasıdır. Doğru yapılmadığı takdirde kombinin zarar görmesi, can ve mal kaybı yaşatabilecek tehlikeli durumların oluşmasına yol açabilmektedir. Elektrik hattı ile doğalgaz arasında iki ayrı taraftan geçirilmelidir. Tesisata su basılması adımıyla gerçekleşen kombi montaj işlemi sırasıyla yapılmalıdır. Su seviyesi takip edilir, bir nokta iki bar su basılmalıdır. Yüksek basınç olmaması için, yüksek miktarda basınç basılmamalıdır. Suyun seviyesi barometreden takip edilmelidir.

Su basılma işleminin yapılması kısa süre önce yapılmalıdır. Kombinin donma korunma fonksiyonu aktif olmamalıdır. Tesisatı donmaya karşı koruyamamaktadır. Basılan su kaliteli olmalıdır. Montajlar tamamlandıktan sonra, servis kontrol listesinden, montajda eksiklik varsa kontrol edilmelidir. Devriye yapılmadan önce doğalgaz kullanım, uygunluk ve onay belgesi hazır bulunmalıdır. Belgeyle beraber kombi montaj işlemi hazır haldedir.

Kombi Servis Ekibi

Tüm müşterilerimize 7/24 Acil Servis sunuyoruz. 

Size hızlıca ulaşabilmek için Kombi Servis Ekibi Uzmanlarına güvenebilirsiniz. Her marka kombileriniz ve peteklerinizde olabilecek tüm problemleri tespit edip ve hızlı bir şekilde düzeltmek için en gelişmiş cihazları kullanıyoruz.

 

error: Content is protected !!