İstanbul

Avrupa Yakası

Her Gün : 24 Saat

24 Saat Kombi Servisi

Şimdi Ara

0537 737 9460

Garantili Servis

Hizmetlerimiz 1 Yıl Garantilidir

kombi arizalari nelerdir

Kombi Arızaları Nelerdir

Kombi arızaları nelerdir konusunu ele aldığımızda birçok sebeple karşılaşmaktayız. Her üründe olduğu gibi kombilerde de birçok marka mevcuttur. Her marka kendi ürünlerinin bakımları ve arızası konusunda yardımcı olmaktadır.

Kombi Arızaları Nelerdir

Soğuk kış günlerinde bulunduğumuz ortamda ısınmayı sağlayan kombiler bazı durumlarda arıza yapmaktadırlar. Yaz aylarında kullanılmayan kombilerin gerekli bakımlarının düzenli olarak yaptırılması sayesinde oluşabilecek sorunların önüne geçilmektedir. Kombi arızaları nelerdir konusunu ele aldığımızda birçok sebeple karşılaşmaktayız. Her üründe olduğu gibi kombilerde de birçok marka mevcuttur. Her marka kendi ürünlerinin bakımları ve arızası konusunda yardımcı olmaktadır. Kombinin çalışmadığı durumlarda kombinin sigortası atmış veya çalışmıyor olabilir. Ya da önemli bir etken olan kombide suyun olmaması veya barın azalmış olması kombinin otomatik olarak çalışmamasına neden olmaktadır. Kombiler gazla çalışmaktadır, kombinin girişinde bulunan gaz vanasının kapalı olması da kombinin çalışmamasına neden olmaktadır.

Kombi Atesleme Yapmiyor

Kombi Atesleme Yapmiyor

Kombi Ateşleme Yapmıyor

Sık rastlanan, önemli olan sorunlardan biri olan kombi ateşleme yapmıyor sorunu önemli ve alanında uzman kişiler tarafından çözülmesi gereken bir sorundur. Sorun Kombide beyin görevinde olan anakartın arızalanmasından dolayı oluşabilmektedir. Başka bir seçenek ise kombide bulunan yanma odasında ateşlemeye yardımcı olan iyonizasyon ateşleme elektronlarında sorun oluşmuş olabilir. Sorunu çözmek için son seçenek ise gazı alıp yanma oluşmasını sağlayan gaz valfinin arızalanmış olma ihtimalidir. Bu sebeplerden bir tanesi sonucunda ateşleme yapmama sorunu ortaya çıkmaktadır. İncelemeler sonucunda bu sorunun neden oluştuğu bulunup gerekli müdahale yapılmasından sonra kombinizi kullanabilmektesiniz.

İlginizi Çekebilir  Yoğuşmalı Kombi Nedir

Kombi Ateşleme Yanıp Sönüyor

Kombi arıza olarak görülen başka bir arıza ise kombi ateşleme yapıp sönüyor sorunudur. Bu sorun birçok sebepten kaynaklanıyor olabilmektedir. Aslında yapılması gereken ilk şey iyonizasyonu temizlemek olmalıdır. Yani iyonizasyon alevin oluştuğunu hissetmiyor olabilir. Neden olabilecek birkaç sorunu ele alırsak. Bunlardan bazıları iyonizayon elektrodu ateş görmüyor ya da bu elektrot oksitlenme yapmış, paslanmış, kirlenmiş olabilmektedir. Gaz akışını kontrol eden parça arızalanmış, gaz valfi minimum ayarı düşük olabilir. Eğer alev oluştuğundan kapanana kadar çakmak çakmaya devam ediyor ise gaz akışını kontrol eden gaz valfi arızasını eleyebiliriz.

Kombiden Sicak Su Gelmiyor

Kombiden Sicak Su Gelmiyor

Kombiden Sıcak Su Gelmiyor

Kış günlerinde özellikle çok sık rastlanılan sorunlardan bir tanesi de kombiden sıcak su gelmiyor sorunu olmaktadır. Suyu açtığınızda kombinizin çalıştığını görüyor fakat ısıtmadığını fark ediyorsanız suyu gereğinden fazla açılmış olabilir. Kombide yer alan üç yollu vana arızalandığında ısınan suyun bir kısmı kalorifer sistemine karışıyor olabilir. Genellikle bu gibi durumlarda bu sorunla karşılaşılmaktadır. Sıcak su hattına başka bir yerden su karışıp karışmadığı durumuna bakılması gerekmektedir. Bu durumda sebep olmaktadır. Son olarak da cihazın su ile ilgili olan kısımlarında bir problem olabilir. Bu sebepler sıcak suyun akmamasına yol açmaktadır.

Kombide Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Evde bulunulmadığı zamanlarda güvenlik açısından bazen kombinin sigortası ve gaz vanası kapatılmaktadır. Bu güvenlik önlemlerini aldıktan sonra kombide kırmızı ışık yanıp sönüyor acaba neden diye düşünebilirsiniz. Nedeni ise çok basittir. Eve gelip kombinin çalıştırılacağı zaman giderken kapatılmış olan gaz vanasının açılmadan kombinin çalıştırılması sonucunda kırmızı ışık yanıp sönmeye başlar. Bu durumda kırmızı ışık ikaz yoluyla sizleri uyarmaya çalışmaktadır. Kombinin üzerindeki bölümlerin anlamlarını bilmeniz sorunu çözmenizi sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Kombi Ateşleme Yapıyor Sonra Sönüyor

Olası Kombi Arızaları Nelerdir

Birçok modele ve markaya sahip olan kombilerin arıza sebepleri de değişiklik göstermektedir. Kombinin patlamalı yanıyor olması, sıcak su açıldığında peteklerin aşırı ısınması sorunu, kombinin ısıtmaması, kombinin su akıtması, kombi çalıştığında ses yapması gibi birçok arıza sebepleri olası kombi arızaları nelerdir sorusunun cevabı olarak sizlere sunmaktayız. Kombide oluşan her işaretin, ışığın yanmasının farklı bir sebebi bulunmaktadır. Önemli olan kombinizi gözlemleyerek sorunun sebebini bulmaya çalışmanızdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombi Servis Ekibi

Tüm müşterilerimize 7/24 Acil Servis sunuyoruz. 

Size hızlıca ulaşabilmek için Kombi Servis Ekibi Uzmanlarına güvenebilirsiniz. Her marka kombileriniz ve peteklerinizde olabilecek tüm problemleri tespit edip ve hızlı bir şekilde düzeltmek için en gelişmiş cihazları kullanıyoruz.

 

error: Content is protected !!