İstanbul

Avrupa Yakası

Her Gün : 24 Saat

24 Saat Kombi Servisi

Şimdi Ara

0537 737 9460

Garantili Servis

Hizmetlerimiz 1 Yıl Garantilidir

Kombi Arıza

Profesyonel Kombi Arıza Hizmetimiz

Kış aylarında oldukça fazla kullanılan kombiler hayatımızı kolaylaştıran cihazların başında gelir. Profesyonel ısınma imkânı sunarak daha konforlu yaşam alanlarına sahip olmamızda büyük rol oynayan kombiler zaman zaman arızaya geçebilir. Kombi arızalarının birçoğunun kaynağı bakım zamanlarının ihmal edilmesi ya da hiç yapılmamasıdır. Kombi bakımının düzenli yapılması kombi arıza sorunu için önleyici bir işlemdir. Kombi bakımları sırasında tüm materyaller detaylı bir şekilde kontrol edildiği için herhangi bir aksaklık durumunda gerekli değişim ya da oranım işlemi yapılır.

Yıllardır kombi servisi kapsamında hizmet veren firmamız kombinin; arıza, bakım, onarım ve yedek parça hizmetleri konusunda işinin ehlidir. Gözünüz kapalı firmamıza güvenebilir, kombinizin performansını ilk günkü haline getirmemize olanak sağlayabilirsiniz. Tüm ilçelere verdiğimiz hizmetlerimizde asıl amacımız siz değerli müşterilerimizi memnun etmektir.  Başlıca kombi arızaları ve yapmanız gerekenler konusunda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Kombi Su Akıtıyor

kombi su akitiyor

Kombiniz çalışırken birden bire su akıtmaya başladıysa su basıncının fazla olması, kombi ve tesisat bağlantılarında arızalar, doldurma hataları ve bakımının yapılmamış olmasındandır. Kombi arıza kategorisinde sıklıkla karşılaştığımız bir sorundur. Öncelikle kombiniz su akıtıyorsa yapmanız gereken su basıncının 1,5 civarında olup olmadığını kontrol etmenizdir. Eğer ki su basıncı olması gereken seviyede ise bu durumda diğer materyallerin kontrol edilmesi gerekir. Genleşme tankı sorunu da olması gereken seviyede değilse kombi su boşaltmaya başlar. Bu gibi kombi arızalarında direk basıncı kontrol edip ardından firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kombi Ses Yapıyor

Kombiler normal çalışma halindeyken bile ses çıkarabilir. Ateşleme yaparken özellikle ses çıkarması normal bir durumdur. Kombi arıza kategorisinde en çok karşılaştığımız sorun kombinin ses yapmasıdır. Genellikle panik halinde arayan müşterilerimizi sakinleştirmek de bizim görevlerimiz arasındadır. Ses yapan kombi arızaya geçmiş demektir. Bu yüzden de uzman bir firmaya mutlaka kombinizi göstermeniz gerekir. Doğalgazlı kombilerin bakımlarının yapılmaması demek yeni bir arızanın kapıda olması demektir. Kombinin ses yapması birçok sebebe bağlı olabilir. Örneğin sıcak suyu açtığınız zaman ses yapıyorsa sıcak su geçiş kanalları kireçlenmiş demektir. Kısacası kombinizde anormal ve hiç olmadığı kadar bir ses varsa mutlaka firmamız ile iletişime girmelisiniz. Aksi halde kombinizi göstermediğiniz takdirde daha ciddi ve maliyetli bir ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Kombi Petekleri Isıtmıyor

kombi suyu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor

kombi suyu ısıtıyor petekleri ısıtmıyor

Kombilerde devir daim pompaları adı verilen bir parça vardır. Bu parça suyu güçlü bir şekilde pompalayıp peteklere su doldurmasıdır. Eğer devi daim pompası arızalı ise bu durumda peteklere yeteri kadar su gitmez ve petekler istenilen şekilde ısınmaz. Kombi tamiri hizmetleri arasında sıklıkla yaptığımız bir işlem olup bir daha olması durumda nasıl davranmanız gerektiği konusunda da siz değerli müşterilerimizi bilinçlendiririz. Peteklerin giriş ve çıkışını sağlayan filtreler tıkalı olduğu zamanda kombi yeteri kadar ısıtma yapmaz. Özellikle pis suyun tahliye edilmemesi daha ciddi sorunları da beraberinde getirmektedir.

Kombi Sıcak Su Vermiyor

Genellikle kombiler diyafram sistemlidir. Diyafram sistemli kombilerde su akış şalterli bir sistem varsa diyafram contasından kaynaklıdır. Kombi arıza hizmetimizde en çok tamir ettiğimiz materyal diyafram contasıdır. Eğer diyaframda bir problem yoksa bu durumda su akış şalterinde bir sorun vardır. Kombiniz sıcak su vermiyorsa önceliğimiz sıcak su ile ilgili tüm parçaların detaylı kontrol edilmesidir. Tamamen uzmanlık gerektiren bir işlem olduğu için alanında firmadan hizmet almak kombinizin performansını istediğiniz seviyeye getirmeniz konusunda yeterlidir. Firmamız her türlü kombi arızaları konusunda faaliyet göstererek doğalgaz tüketiminde tasarruf etmenize imkân sağlar.

 

Kombi Servis Ekibi

Tüm müşterilerimize 7/24 Acil Servis sunuyoruz. 

Size hızlıca ulaşabilmek için Kombi Servis Ekibi Uzmanlarına güvenebilirsiniz. Her marka kombileriniz ve peteklerinizde olabilecek tüm problemleri tespit edip ve hızlı bir şekilde düzeltmek için en gelişmiş cihazları kullanıyoruz.

 

error: Content is protected !!